niedziela, 9 marca 2014

Green Sunday..


Wczoraj miałam zaszczyt zostać chrzestną Mai – córki mojej przyjaciółki. Z racji późnego powrotu do domu niedziela ubiegła nam dość leniwie, z resztą pewnie jak większości z Was. Pogoda była u nas przepiękna i aż żal było z niej nie skorzystać. Od rana pojechałam na targ kupić kwiaty wiosenne i postanowiłam dokonać pierwszych w tym roku nasadzeń. Byłam zaskoczona ilością producentów jak i roślin jakie można już kupić na giełdach i targach - wszystko za sprawą pogody, która we wszystkich rozbudziła poczucie trwającej wiosny i zbliżającego się sezonu na świeżym powietrzu.
 Zakupiłam więc stokrotki, jaskry, bratki oraz prymulki. Do tego dokupiłam cztery worki ziemi i z takim zaopatrzeniem ruszyłam do domu, aby jak najszybciej zabrać się do wiosennej pracy. Kwiatów kupiłam tyle, że oprócz donic starczyło jeszcze na przyozdobienie domu wewnątrz. Oczywiście w pracach ogrodowych pomagała mi dzielnie Fuksja i gdyby nie ona skończyłabym o wiele … wcześniej. Nosi ze mną grabie, zsypuje ziemię ze szpadla, ucieka z doniczkami w zębach, ale nie mam serca w taką pogodę zamknąć jej w domu, żeby mi się szybciej pracowało.

Oto nasz czworonożny członek rodziny - Fuksja


Z wiosennych cebulek, które jesienią posadziliśmy na rabatach na razie najobficiej kwitną krokusy, ale czekam na resztę, szczególnie na moje ulubione narcyzy i szafirki. Słoneczko świeciło, a my wygrabiliśmy rabatę wzdłuż domu, postanowiłam również przeorganizować zielono wejście do domu oraz zrobić nową rabatę skalną w pobliżu tarasu. Niedziela zleciała, słońce zaszło i zamierzam z filiżanką gorącej herbaty w ręku zaprojektować kolejne zielone wyspy w naszym ogrodzie. Jutro czeka na mnie wysianie pomidorów, poziomek i innych nasionek do warzywnika i nie tylko.Do zobaczenia
Ania

4 komentarze:

 1. Ale kwiatuszków się nazbierało pięknie. Zapraszam na Candy i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Candy oczywiście odwiedziłam i dodałam:) Potrzebuję kwiatuszków, słońca i ciepła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Aniu, dziękuję za zdjęcie w moim konkursie, dodaję Twój blog do ulubionych!
  pozdrawiam,
  m.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam u siebie. Do Ciebie również często zaglądam:) pozdrawiam, Ania

   Usuń